Su Tesisat Tamir Servisi

Silivri Kadıköy Mahallesi Su Tesisatçısı

Su Tesisat Tamir Servisi :

Su Tesisat Tamir Servisi ve Su Tesisatı Kaçağı Nedir?

Tamirat İşlemleri Nelerdir?

Ev, iş yerleri, okullar, alışveriş merkezleri gibi yerlerde su tesisatlarından su sızıntısı ve pimaş giderinden akan su problemleri ifade edecek olursak . Tüm bu sorunlara yol açan su tesisat problemlerine su kaçağı problemi denir. Su kaçağı problemlerine müdahale edilmediği takdirde yani kırmadan su kaçağı bulma işlemi yapılmadığında, sorunun yaşanmış olduğu yerin çeşitli bölgelerinde daha büyük problemler ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda tesisat alt yapınızı veya duvarlarınızı kontrol ettirmeniz gerekir. Su Tesisatçıları tamda bu noktada, uzman Makro Tesisat ekipleri su kaçağı bulma konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Profesyonel cihazlarımızla yerinde su kaçağı tespit hizmeti veriyoruz.
Su Kaçağı Belirtileri ?
Evinizde tüm musluklarınız kapalı olduğu halde su sayacınız sürekli dönüyorsa bir yerlerde su kaçağı olduğundan emin olabilirsiniz. Su sayacınızın sürekli döndüğünü fark etmemiş olabilirsiniz. Hiç birimiz musluklarım kapalı su sayacıma bir bakayım sürekli dönüyor mu demeyiz. Fakat faturalar geldiğinde yüksek tutarları gördüğümüzde sayacın yanına kesinlikle uğrarız…
Aslını söylemek gerekirse su kaçağı varlığının tespitini duvarlarda oluşan rutübet izlerinden, ıslaklıklardan kolaylıkla anlayabilir ve tüm bu problemlerin önüne hızlı kararlar alarak geçebiliriz.
Su kaçağı tespitinde, duvarlarda meydana gelen nem, ıslaklık ve akıntılar büyük sorun oluşturmaktadır. Bu durumda su kaçağı tespiti yapmak oldukça zordur. Kaçağın nereden kaynaklandığı veya hangi duvardan, zeminden geldiği anlaşılmamaktadır. Kimi zaman kırmadan su kaçağı tespiti yaparken gereksiz tadilatlara girilse bile, yine de doğru kaçak tespiti yapılamamaktadır.  Su kaçağı tamiri yapmak için su sızıntısı tespit edilen bölgenin net olarak belirlenmesi gerekmektedir.
Su Kaçağı Tespit Hizmetleri :

  • Termal kamera ile sıcak su kaçaklarının tespiti yapılır.
  • Boru kamerası kullanılarak görüntüleme yapılır.
  • Boruya verilen gazı izleme işlemi yapılır.
  • Boyalı su kullanma
  • Ortamda en fazla nem bulunan bölgeyi tespit etme
  • Manyetik cihazla alan dinleme yapmak.
  • Sızıntının çıkabileceği bölümler tespit edilir.
  • Belirlenen bölümler kamera veya diğer ekipmanlar ile detaylı incelenir.
  • Detaylı olarak incelenen bölümlere tesisat ekibimiz tarafından ufak müdahale yapılır .
  • Bazı durumlarda tesisat ekibimiz tarafından kırma işlemi yapılabilmekte .

Sonuç olarak su sızıntısı tespiti yapılan bölümler onarımdan geçirilerek su sızıntısı sorununuz ortadan kaldırılmış olur.
Kırmadan Su Kaçağı Bulma ?
Su kaçağı tespit yöntemlerinde artık en ileri teknolojilerin kullanılıyor olması nedeni ile etrafa herhangi bir zarar verilmeyerek kolayca kırmadan su kaçağı bulma ve tamir işlemi yaparak sizlere ekstra maliyetler çıkarmamaktadır. Kamera ile Noktasal Tesisat Çözümleri . Su kaçağı tespiti için özel olarak üretilmiş cihazları kullanarak işlemlerini gerçekleştiren profesyonel ekip, yalnızca o sorunlu bölge ile ilgili işlem yapmakta ve kısa sürede sorunun kaynağını bularak çözüm yollarını uygulamaktadır.

Sorunun ilerleyen zamanlarda tekrarlanmasını önlemek adına en etkili yöntemler kullanılarak titizlikle gerçekleştirilen su kaçağı bulma işlemleri, mevcut ekipmanlar sayesinde kusursuz bir şekilde sona erdirilmektedir. Birçok farklı şekilde kendini gösteren su kaçağı sorunlarına zamanında çözüm bulanmazsa ileride çok daha büyük sıkıntılar ile karşı karşıya kalınabilir.
Teknolojinin bu denli gelişmediği dönemlerde tesisatlar kırılarak veya yıkılarak su kaçağı bulma problemleri giderilmekteydi. Su kaçağının yerini tespit edinceye kadar tesisat kırılmaktaydı. Bu durum hem zaman kaybına yol açmakta, hem de maddi açıdan zorlamaktaydı.

Bu durumda da gereksiz yere tadilatlar ortaya çıkardı. Günümüzde dahi İstanbul su kaçağı bulma ile alakalı insanların aklına takılan en büyük soru işareti, su kaçağı tespiti sırasında duvarların, parkelerin, derzlerin kırılıp dökülecek olmasıdır. Her sektörde olduğu gibi su kaçağı bulmada da teknolojinin gelişmesi ile birlikte teknolojik cihazlar kullanılmaya başlanmıştır.
Su Kaçağı Bulma :
Su Kaçağı için yapılan çalışmaların başında tespit işlemi gelmektedir. Öncelikle kaçak su bulma işlemi için gerekli Kameralı cihazlar ile tespit yapılır ve kaçak su bulunur. Bu işlemler için ekstra bir ekipmana gerek duyulmaz mevcut ekipmanlarımız ile kaçak su bulma işlemini kolayca yapabiliriz. Bazen uğraştırıcı ve can sıkıcıda olsa tüm su kaçağı sorunlarınız için Makro Tesisat Yanınızda.
Su kaçak bulma teknolojik cihazlar yardımıyla kırmadan dökmeden kolayca bulunur. Bu sorun ortadan kaldırmak için tesisat ekibimiz sizlere 7/24 hizmet vermek için her zaman hazırdır. Su kaçak bulma aslında su kaçağı tespiti ile aynı işlemler sonucunda bulunur.

Tesisatçıların ellerinde bulunan kamera vb. tespit cihazları vasıtasıyla su kaçak tespiti işlemleri artık günümüzde kolayca yapılmaktadır. Su kaçak tespiti yaptırmak isteyen müşterilerimiz. Bizlere ulaşarak hem bilgi alabilirler hemde su kaçağı sorunlarını teknik destek ekibimizle çözebilirler.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri Nelerdir :

Kaçak su tespiti yapmak için öncelikle gerekli kamera ekipmanlarına ihtiyaç duyulur. Kamera ile nemlenen bölüm incelnerek gerekli tespit çalışması yapılmaya başlanır. Kaçak su tespiti için gerekli olan ekipmanlar firmamız bünyesinde mevcuttur.
– Kamera ile su kaçağı bulma yöntemi en etkili ve kesin çözüm sunan bir kaçak bulma yöntemidir. Bu yöntem ile kameralar giderlere salınır ve tüm giderler dolaştırılarak boruların sağlamlığıve deforme olup olmadığı kontrol edilir. Delik ve kaçak olan yer tespit edilerek çalışma daha geniş alanlara yayılmadan tamamlanır. Böylece nokta atışıyapılmış olunur.su kaçağı bulma yöntemleri

– Termal kamera yöntemi de oldukça başarılı yöntemler arasında yer almakta. Bu yöntem her ne kadar gidere salınan kamera yöntemi kadar başarılı olamasa da, yine de bilinen etkili yöntemlerden biri olmaktadır. Termalkamera ile mekânlar kontrol edilir ve ıslak olan zeminler termal kamera sayesinde tespit edilir.

– Su kaçağında kullanılan son teknoloji yöntemlerden bir diğeri de akustik dinleme yöntemidir. Bu yöntemde özel cihazlar ile kaçak olduğu düşünülen mekânlar dinlenir. Yüksek ses tespiti sayesinde, kaçak olan yer tespit edilir ve tamir edilir.

– Bilinen diğer klasik ve günümüzde kullanımı neredeyse son bulmakta olan yöntemler ise, tüm tesisatı kırmak ve nemlenme meydana gelen alanların direk olarak kırılmasıdır.

Kaçak su tespiti yapmak için öncelikle gerekli kamera ekipmanlarına ihtiyaç duyulur. Kamera ile nemlenen bölüm incelnerek gerekli tespit çalışması yapılmaya başlanır. Kaçak su tespiti için gerekli olan ekipmanlar firmamız bünyesinde mevcuttur.
Su kaçağı nasıl tamir edilir?
Tesisatta belirlenen su kaçağı tesisatçı vasıtasıyla tamir edilebilir veya bazı tesisatçılar fayans ustası ile çalışabilir . Robotla su kaçağı bulma günümüzde teknolojik cihazlar olan yani robotla yapılan işlemlere denir. Robotla su kaçağı bulma işlemi için özel robotik makine kullanılır. Çoğu tesisat firmasında bulunmayan ekipmanlardır. Bu cihazlar sayesinde kırma dökme oranını en aza indiririz.

Su Kaçağı Bulma

Tıkanıklık Açma

Size Yardımcı Olabiliriz..
7/24 Su Tesisat Ustası